تبلیغات
ماجراجویان

[RB:Blog_And_Post_Title]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

متذکر می شویم که پایه دوربین تنها یک وسیله ظاهری که دوربین را به اسلحه متصل کند نیست. البته در بسیاری موارد دیده شده در بعضی تفنگ های بادی با وجود نصب پایه دوربین های غیر استاندارد ، نیاز تیرانداز را تا حدودی فراهم کرده است. ولی در اغلب دقت بالای چندانی در تیراندازی برای دوربین این تفنگ ها به دست نمی آید. اگر بخواهیم به صورت فنی و صحیح به این مساله بپردازیم باید به صورت دقیق و فنی ساخته شده باشد ، اتصال مناسبی بین دوربین و اسلحه به وجود آورد ، از آلیاژ مناسبی تهیه شده باشد به گونه ای که با باز و بسته شدن مکرر دچار تغییر شکل نشود ، همچنین محل پیچها و قسمتهای متحرک آن به مرور زمان دچار ساییدگی نشود.

کارخانجات سازنده تفنگ بادی عموما از یک ریل و یا شیار ایجاد شده روی بدنه تفنگ به پهنای 11 میلیمتر استفاده می کنند که شکل و زاویه گوشه های مقطع آن مشخص است. اگر روی قسمت بدنه انتهایی تفنگ بادی شیار ایجاد شده باشد ، قسمت بالای مقطع آن دارای یک قوس می باشد که توسط برخی سازندگان حرفه ای پایه دوربین مورد توجه قرار می گیرد به طوری که قسمت زیرین پایه و فک های متحرک آن کاملا روی وجوه شیار بوجود آمده قرار گیرند. روی برخی از شیارها و یا تسمه های ایجاد شده در تفنگ های بادی ، سوراخهایی تعبیه شده که برای قرار گرفتن زائده پایه دوربین و یا قطعه ضد شوک مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب از پس زدن پایه دوربین جلوگیری می شود. پایه های دوربین تفنگ بادی اغلب به صورت یک تکه و یا دو تکه ساخته می شوند. مهم آن است که قسمت فک های متحرک این پایه ها به صورت مناسب مقطع ریل تفنگ را در برگیرد و یک اتصال دقیق و مناسب بین پایه و اسلحه ایجاد کند.

از آنجایی که دوربین های تفنگ بادی عموما از تیوب یک اینچی استفاده می کنند ، پایه دوربین های تفنگ های بادی نیز بر این اساس از نوع رینگی می باشند و اغلب از جنس آلومینیوم و آلیاژهای آن ساخته می شوند تا هم از لحاظ قیمت مقرون به صرفه باشند و هم وزن آنها زیاد نباشد.

یک نکته مهم دیگر که باید به آن توجه نمود آن است که قسمت داخلی رینگهای این پایه دوربین ها باید کاملا دایره و متناسب با اندازه تیوب دوربین باشد و بتواند درگیری دقیق و مناسبی بین بدنه دوربین و حلقه ها بوجود آورد. از طرفی باعث تغییر شکل و خرابی دوربین نشود. در هر قسمت این رینگها ممکن است یک یا دو پیچ برای محکم کردن آن وجود داشته باشد.